Zabawki drewniane dla dzieci

paź06

Drewno jest naturalnym materiałem od lat wykorzystywanym do produkcji różnych przedmiotów, w tym zabawek. W natłoku kolorowych, świecących, grających, elektronicznych zabawek mogłoby się wydawać, że proste w konstrukcji, klasyczne zabawki drewniane stracą rację bytu. Okazuje się jednak, że mają wiele zalet, które wciąż zachęcają rodziców do ich kupna.

 

Zalety drewnianych zabawek

 

Drewno jako materiał naturalny i ekologiczny charakteryzuje się licznymi zaletami. Po pierwsze- nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Zabawki wykonane z niego nie są pokryte toksycznymi farbami. Kupując klocki czy samochodzik z drewna masz pewność, że twoje dziecko nie ma styczności z niebezpiecznymi chemikaliami.

Drewno jest nie tylko bezpieczne dla zdrowia dziecka, ale także wyjątkowo trwałe. Zabawki drewniane bardzo ciężko zniszczyć. Dziecko może bawić się dużo intensywniej, a Ty masz pewność, że wydane pieniądze są dobrą inwestycją. Takie zabawki z pewnością posłużą więcej niż jednemu pokoleniu dzieci, tym bardziej, że są ponadczasowe i nie ulegają chwilowym modom i trendom. Uniwersalne- przypadną do gustu dzieciom zarówno dziś, jak i za 15 lat.

Kolejną zaletą zabawek drewnianych jest to, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Ich prosta konstrukcja sprawia, że mają one o wiele mniej trudnych do czyszczenia zakamarków niż ich plastikowe odpowiedniki.

Wykonane z drewna zabawki przyciągają uwagę dziecka prostotą i estetycznym wyglądem, a jednocześnie stymulują zmysły malucha oraz zachęcają do kreatywnej zabawy. Dzięki prostym w konstrukcji klockom, puzzlom lub pojazdom najmłodsi z łatwością mogą zapoznać się z kształtami, kolorami, jak również związkami przyczynowo- skutkowymi.

 

Zabawki drewniane- co wybrać

 

Na rynku znajdziesz niezwykle szeroki wybór zabawek z drewna. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany produkt na pewno nie jest pokryty toksycznymi lakierami lub farbami oraz czy jest dostosowany do wieku dziecka. Warto wybierać wyroby cieszących się popularnością i zaufaniem klientów marek, jak choćby Woodyland, Hape lub Eichhorn.

Drewniana oferta dla dzieci jest bogata i bardzo zróżnicowana. Dlatego wśród takich zabawek znajdą coś dla siebie zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Mały konstruktor z pewnością chętnie stworzy niesamowitą budowlę z drewnianych klocków. Puzzle z drewna pomogą rozwinąć spostrzegawczość oraz koncentrację. Stawiający pierwsze kroki malec chętnie skorzysta ze stabilnego, drewnianego chodzika. Dziewczynka zachwyci się domkiem dla lalek z drewna, natomiast dla chłopca doskonałym prezentem będzie drewniana kolejka lub warsztat mechanika.

paź  06